1. PRVNÍ NA ČESKÉM TRHU

V roce 1990 se firma HICON stala prvním soukromým výrobcem svislého dopravního značení v České republice. V malé kanceláři a dílně v Popůvkách u Brna pracovali zprvu jen dva zaměstnanci, kteří vyráběli pouze tři typy výrobků. Už v roce 1994 však společnost získala reprezentativnější prostory v rekonstruovaném areálu v brněnském Žebětíně, kde nás naši obchodní partneři a zákazníci mohou naleznout dosud.

1. JEDINEČNÍ V INOVAČNÍCH ŘEŠENÍCH

Společnost HICON každý rok investuje velké prostředky do vývoje nových konstrukčních řešení, kontroly kvality, grafického střediska, laboratoře pro měření optických vlastností nebo vlastní zkušebny na ověřování mechanických vlastností. Díky tomu může dnes poskytnout pestrou škálu unikátních řešení, jež vyhledává řada významných českých i zahraničních klientů.

1. VOLBA ČÍSLO JEDNA V DOPRAVNÍM ZNAČENÍ

V roce 2001 vznikla samostatná dceřiná společnost HICON-dopravní značení, s.r.o., která se soustředí na výrobu a dodávání kompletního sortimentu dopravního, orientačního a reklamního značení. Výrobky a řešení můžete dnes spatřit na dálnicích, rychlostních komunikacích a silnicích po celém území ČR. Dále v různých podobách na cyklotrasách, železničních návěstích, plavebních znacích nebo v městských mobiliářích. Společnost má vybudovaný a zavedený systém řízení jakosti a je držitelem certifikátu ČSN EN ISO 9001:2009, který umožňuje účast ve velkých výběrových řízeních a také otevřel našim výrobkům dveře na zahraniční trhy.

1. ZÁKAZNÍK NA PRVNÍM MÍSTĚ

Díky tomu se firma HICON-dopravní značení stala první nefrancouzskou firmou, která smí dodávat dopravní značení na francouzský trh. Naše výrobky využívají také na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Gruzii, Španělsku nebo Finsku. V České republice spolupracujeme s celou řadou významných úřadů a organizací, např.: Ministerstvo dopravy, Ředitelství silnic a dálnic, Krajské silniční správy, Správy a údržby silnic, Technické služby měst, magistráty měst a obecní úřady. Dále se aktivně podílíme na velkých dálničních a silničních stavbách ve spolupráci s předními stavebními firmami, např.: Skanska, Swietelsky, Strabag, Eurovia, OHL ŽS nebo Alpine.

V současnosti pracuje v naší firmě 60 odborníků.

Věřte jejich řešením.